Start your pilot today!

Membean is very affordable and similar in price to traditional vocabulary study books while providing far superior instruction and value:
  • Membean is personalized to each student. Therefore each student needs an individual license. Accounts cannot be shared.
  • We don't charge for support or training, and we handle all of the administration — it's hassle free.
  • Membean works on tiered pricing: the more students using Membean, the cheaper it gets. Please let us know the number of students in your class or school and we'll provide an accurate estimate. Membean can cost as much as $20/student/year for a small class or as little as $6/student/year for a large school or district.
We are very aware of budget constraints. Talk to us and we'll be happy to work with you.